Harstad Orienteringslag

Terminliste 2021

Terminliste 2021

Terminliste 2021 – Harstad orienteringslag

Praktisk info for arrangør av o-karusell:

- Instruks for planlegging, gjennomføring og overlevering av utstyr ligger bakerst i dette dokumentet.
- Ta kontakt med andre erfarne løypeleggere for hjelp/ideer i forbindelse med løypelegging.

- Livelox på flest mulig av løpene (Ressursperson: Trine Alsos).

Teknikktrening:

- Åpen for alle klubbens medlemmer. På disse treningene er kart og løype tilpasset å trene på en spesifikk ferdighet.

- Arrangør: Ta kontakt med ungdomstrener for koordinering av opplegg, da ungdomsgruppa bruker teknikktreningen som del av dagens økt.

Arrangøroversikt for HOL-aktiviteter:

Dato

Dag

Kl.

Aktivitet

Sted/Kart

Ansvarlig

4. mai

Tirsdag

1800

O-karusell sprint: Forsvarsbygg

Eineberget (sprintkart)

Øyvind Skalle

11. mai

Tirsdag

1800

O-karusell sprint: Harstadhallen

Eineberget (sprintkart)

Trine og Helene Alsos

18. mai

Tirsdag

1800

O-karusell mellomdistanse: Stangnes


Henning Andreassen

25. mai

Tirsdag

1800

O-karusell: Bjørnebåsen barnhage


Ingvild og Gjermund Osdal + Niklas Kristensen

1. juni

Tirsdag

1800

O-karusell: Hagebyen skole

Haganvatnet

Torstein Eidnes Mellem

7. juni

Mandag

1800

Teknikktrening:
Linjeorientering

Grønnebakkan

Hans Eidnes

8. juni

Tirsdag

1800

O-karusell: Kattebakkan

Kanebogen

Bård Skjønhaug

13. juni

Søndag

Bymesterskap: Folkeparken
m/ grilling etterpå

Folkeparken

Siri Eidnes Mellem

15. juni

Tirsdag

1800

O-karusell Jukola-oppvarming:
Steinsåsvannet

Tømmeråsen øst

Hans og Solfrid Eidnes

O-FERIE

10. august

Tirsdag

1800

O-karusell: Kila skole

Kilbotnmarka

Hege Nornes

17. august

Tirsdag

1800

O-karusell: UiT parkeringa
(I samarbeid med UiT’s fadderuke)

Eineberget

Siri Eidnes Mellem

24. august

Tirsdag

1800

O-karusell: Steinsåsvannet

Tømmeråsen øst

Kristin og Torstein Svendsen

31. august

Tirsdag

1800

O-karusell: Fauskevåg

Vollstadheia

Bjørn Harald Berg

6. september

Mandag

1800

Teknikktrening: Korridor

Landsåshallen

Siri Eidnes Mellem

7. september

Tirsdag

1800

O-karusell: Hagavannet P

Hagavatnet

Wenche Rydning

14. september

Tirsdag

1730

O-karusell: Gåsvann

Tømmeråsen vest

Lasse Skalle

21. september

Tirsdag

1730

O-karusell: Travbanen

Folkeparken - Myran

Geir Magne og Vebjørn Johnsen

27. september

Mandag

1700

Teknikktrening: Kompass

Folkeparken

Kristin Svendsen

28. september

Tirsdag

1700

O-karusell: Medkila skole

Breivika

Ole Thomas Gjærum

5. oktober

Tirsdag

1900

O-karusell nattløp: Landsåshallen

Svartdalsåsen m/hodelykt

Torstein Eidnes Mellem

12. oktober

Tirsdag

1830

O-karusell nattløp: Kanebogen skole

Kanebogen

Thea og Ove Holand

19. oktober

Tirsdag

1800

O-karusell nattløp: Medkila skole

Breivika

Jørgen Skalle

26. oktober

Tirsdag

1800

O-karusell nattløp: Steinsåsvannet

Folkeparken/Tømmeråsen

Solfrid og Hans Eidnes

Terminliste alle aktiviteter:

Grønt

O-karusellen

Blått

Diverse

Gult

Spennende aktiviteter som foregår i andres regi



Uke

Dato

Dag

Kl.

Aktivitet

Sted/Kart

Ansvarlig

18

3. mai

Mandag

1800

Ungdomstrening

Ingvild og Trine

4. mai

Tirsdag

1800

O-karusell sprint: Harstadhallen

Eineberget (sprintkart)

Øyvind Skalle

19

10. mai

Mandag

1800

Barnetrening

Folkeparken

Kristin og Natalie

1800

Ungdomstrening

Ingvild og Trine

11. mai

Tirsdag

1800

O-karusell sprint: Harstadhallen

Eineberget (sprintkart)

Trine og Helene Alsos

20

18. mai

Tirsdag

1800

O-karusell mellomdistanse: Stangnes


Henning Andreassen

21

25. mai

Tirsdag

1800

O-karusell: Bjørnebåsen barnehage


Ingvild og Gjermund Osdal + Niklas Kristensen

22

31. mai

Mandag

1800

Barnetrening

Folkeparken

Kristin og Natalie

1800

Ungdomstrening

Ingvild og Trine

1. juni

Tirsdag

1800

O-karusell: Haganvatnet


Torstein Eidnes Mellem

23

7. juni

Mandag

1800

Barnetrening

Folkeparken

Kristin og Natalie

1800

Ungdomstrening

Ingvild og Trine

1800

Teknikktrening:
Linjeorientering

Grønnebakkan

Hans Eidnes

8. juni

Tirsdag

1800

O-karusell: Kattebakkan

Kanebogen

Bård Skjønhaug

13. juni

Søndag

Bymesterskap: Folkeparken
m/ grilling etterpå

Folkeparken

Siri Eidnes Mellem

24

14. juni

Mandag

1800

Barnetrening

Folkeparken

Kristin og Natalie

1800

Ungdomstrening

Ingvild og Trine

15. juni

Tirsdag

1800

O-karusell Jukola-oppvarming:
Steinsåsvannet

Tømmeråsen øst

Hans og Solfrid Eidnes

Sommerferie

25

26.-27 juni

Lør-søn

KM Nordland

Lofoten

Sommerferie

26

29.-30. juni

Tirs-ons

Midnattsolgaloppen, dag 1 & 2

Bjerkvik

2.-3 juli

Fre-lør

Midnattsolgaloppen, dag 3 & 4

Bjerkvik

Sommerferie

32

10. august

Tirsdag

1800

O-karusell: Kila skole

Kilbotnmarka

Hege Nornes

13. – 15. august

Fre - søn

NNM

Bodø

33

16. august

Mandag

1800

Barnetrening

Folkeparken

Natalie

1800

Ungdomstrening

Ingvild og Trine

17. august

Tirsdag

1800

O-karusell: Folkeparken
(I samarbeid med UiT’s fadderuke)

Folkeparken - Myran

Siri Eidnes Mellem

21. – 22. august

Lør-søn

Elgdilten

Nordreisa

21. – 22. august

Lør-søn

Jukola og Venla

Rovaniemi, Finland

34

23. august

Mandag

1800

Barnetrening

Folkeparken

Natalie

1800

Ungdomstrening

Ingvild og Trine

24. august

Tirsdag

1800

O-karusell: Steinsåsvannet

Tømmeråsen øst

Kristin og Torstein Svendsen

28. – 29. august

Lør -søn

Vesterålen 2-dagers

Stokmarknes/Sortland

35

30. august

Mandag

1800

Barnetrening

Folkeparken

Natalie

1800

Ungdomstrening

Ingvild og Trine

31. august

Tirsdag

1800

O-karusell: Fauskevåg

Vollstadheia

Bjørn Harald Berg

4. september

Lørdag

Lofoten O 2021

Kabelvåg

36

6. september

Mandag

1800

Barnetrening

Folkeparken

Natalie

1800

Ungdomstrening

Landsåshallen

Ingvild og Trine

1800

Teknikktrening: Korridor

Landsåshallen

Siri Eidnes Mellem

7. september

Tirsdag

1800

O-karusell: Hagavannet P

Hagavatnet

Wenche Rydning

37

13. september

Mandag

1800

Barnetrening

Folkeparken

Natalie

1800

Ungdomstrening

Ingvild og Trine

14. september

Tirsdag

1730

O-karusell: Gåsvann

Tømmeråsen vest

Lasse Skalle

38

20. september

Mandag

1800

Barnetrening

Folkeparken

Natalie

1800

Ungdomstrening

Ingvild og Trine

21. september

Tirsdag

1730

O-karusell: Travbanen

Folkeparken - Myran

Geir Magne og Vebjørn Johnsen

26. september

Søndag

Vesterålsmesterskap: Fellesstart

Stokmarknes

39

27. september

Mandag

1800

Barnetrening

Folkeparken

Natalie

1700

Ungdomstrening

Ingvild og Trine

1700

Teknikktrening: Kompass

Folkeparken

Kristin Svendsen

28. september

Tirsdag

1700

O-karusell: Medkila skole

Breivika

Ole Thomas Gjærum

40

5. oktober

Tirsdag

1900

O-karusell nattløp: Landsåshallen

Svartdalsåsen m/hodelykt

Torstein Eidnes Mellem

41

11. oktober

Mandag

1800

Barnetrening

Folkeparken

Natalie

1800

Ungdomstrening

Ingvild og Trine

12. oktober

Tirsdag

1830

O-karusell nattløp: Kanebogen skole

Kanebogen

Thea og Ove Holand

42

18. oktober

Mandag

1800

Barnetrening

Folkeparken

Natalie

1800

Ungdomstrening

Ingvild og Trine

19. oktober

Tirsdag

1800

O-karusell nattløp: Medkila skole

Breivika

Jørgen Skalle

43

25. oktober

Mandag

1800

Barnetrening

Folkeparken

Natalie

1800

Ungdomstrening

Ingvild og Trine

26. oktober

Tirsdag

1800

O-karusell nattløp: Steinsåsvannet

Folkeparken/Tømmeråsen

Solfrid og Hans Eidnes




Instruks for arrangør av treningsløp
(Uten spesifikke korona-tiltak)

I god tid før løpet

  • Få tak i digital- eller papirversjon av kartet (Kontakt: Hans Eidnes)
  • Begynn å legge løyper med løypelengder som følger:
    • N-nivå: 1,5-2 km / 1-1,5 km for sprint
    • C-nivå: 2,5 - 4 km / 2-3 km for sprint
    • A-nivå: 4-6 km / 3-4 km for sprint
  • (Kikk gjerne på brosjyren om nivå for ulike løyper eller diskuter med en mer erfaren løypelegger ved behov.)
  • Koder for postene på treningsløp:
  • 33, 34, 35, 37, 42, 43, 46, 47, 49, 50, 51, 52, 53, 54, 55, 56, 57, 58, 63, 65, 67, 69, 70, 72,74, 75 og 76.
  • Start er 0 og mål er 150.

Siste uka før løpet

  • Avtal overtakelse av postskjermer og arrangørkoffert/-bokser med forrige arrangør.
  • Sjekk at du har mottatt alle postskjermene, sjekk i forhold til koder på lista.
  • Heng ut poster (unntatt de nybegynnerposter som er veldig lett synlige for forbipasserende), gjør eventuelle justeringer på løypa. Være nøye med å sjekke at det er riktig kode på riktig plass. Heng også ut en skjerm ved startpunktet.
    For sprintløp gjøres rekognosering av postdetalj uka før, mens postskjermer ikke kan henges ut før i timene rett før løpet.
  • Avtal med Hans Eidnes angående utskrift av kart med løyper.
  • Det er ønskelig at alle løp legges ut på Livelox. Om dette ikke er noe du kan gjøre selv så ta kontakt med Trine/Hans.
  • Heng ut de siste skjermene. Sett opp start- og målbukker.
  • Ta med kart og arrangørkoffert/-bokser til start.
  • Registrer brikkenummer, navn, løypelengde og ca. starttid på deltakere (skjema i koffert).
  • Les av brikker når løpere kommer i mål.
  • Før løpstid på registreringsskjema for deltakelse.

På løpsdagen

Etter løpet

  • Hent inn postskjermer og tørk disse. Sjekk mot lista at alle er kommet inn.
  • Meld umiddelbart fra om manglende utstyr til Trine.
  • Lever postskjermer og arrangørkoffert/-bokser videre til neste arrangør.

Harstad Orienteringslag
Postboks 646
9486 Harstad

©2018 Spoortz AS (tidligere 123klubb) leverer totalverktøy for effektiv klubbdrift